Ssk sorgulama işlemi ile prim gün sayısını öğrenmek için interneti kullanmak ve şifresiz olarak sigorta bilgilerini sorgulamak mümkün.

Bugün sigorta bilgilerimi öğrenmek için ssk sorgulama yapma ihtiyacı duydum. Çalıştığım süre içerisinde yaklaşık 9 seneden beridir sigorta primlerimi kontrol etmemiştim. Bir ara e devlet adı altında karmaşık işlemler olduğunu biliyordum o kadar.

Çalışma hayatında olanlar bilirler ki 3,600 prim günü meselesi vardır. Yani 3600 ssk sigorta primi ödendiği zaman toplu olarak para almak gibi bir durum var. Bunun için de ssk işe giriş tarihinden itibaren 10 senenin dolması gerekiyor. Ssk priminin ne kadar olduğunu öğrenerek kaç günlük ssk priminizin olduğunu öğrenip neler yapmanız gerektiğini araştırabilirsiniz.

Ssk sorgulama TC kimlik no ile şifresiz olarak oldukça da kolay bir şekilde alınabiliyor. Aşağıda paylaşacağım adresten ssk sorgulamasını yapıp hizmet dökümünüzü alabilirsiniz.

Daha sonra burada kimlik bilgileri isteniyor. Yani kimlik numarası ve diğer kişisel bilgilerin sayfaya girilmesi gerekiyor. Bunları da doğru bi şekilde yazdıktan sonra sorgulamaya tıkladığınızda karşınıza oldukça modern bir karşılama sayfası geliyor. Bu sayfa sizin sigorta kurumunda tutulan bilgilerinizin bulunduğu kişiye özel bir sayfa. Burada sigortalılık durumunuz ve ssk sigorta primleriniz hakkında listelere, ödenen prim miktarına ve kaç para üzerinden sigorta priminizin ödendiğine dair bilgilere ulaşabilirsiniz.