Garanti olsun diye ssk sorgulama edevlet uygulamalarını kullanmak için vatandaşlık şifresine ihtiyaç duyulmaktadır. Ssk sorgulama edevlet ile sosyal güvenlik kurumunun edevlet sorgulama sayfası üzerinden sağlanan bir hizmettir.

Ssk sorgulama için edevlet sistemini kullanmadan önce edevlet şifresi sahibi olmak gerekir. Eğer edevlet şifrenizi unuttuysanız ya da daha önce almadıysanız size en yakın herhangi bir ptt şubesine uğrayıp edevlet şifresini alabilirsiniz. Yani edevlet şifremi unuttum şimdi ne yapmalıyım diye endişe etmeye gerek yok.

ssk sorgulama edevlet

ssk sorgulama edevlet

E devlet ile ssk sorgulama yapmak için turkiye gov tr sayfasına girdikten sonra giriş yapılması gerekiyor. Giriş kısmına girip tc kimlik numarasını ve aldığınız edevlet şifresini ekrandaki alana girmelisiniz. Sisteme bağlandıktan sonra yandaki menü aracılığıyla ssk sgk yani sosyal güvenlik kurumu sayfasına giriş yapmanız gerekiyor. Daha sonra 4a hizmet bilgisi kısmına girmelisiniz. Sisteme girdiğiniz için başka bir şey yapmaya gerek duyulmamaktadır. Bu alana girdiğinizde adınıza ödenmiş olan tüm sigorta prim gün sayısını ssk sorgulama edevlet birimiyle öğrenmiş olursunuz.