Ssk sorgulama 4a olarak bilinen işçi sigorta sorgulama uygulaması sgk’nın ilgili 4/a bendine göre çalışan işçi sınıfının ssk hizmet dökümü almalarına yarayan ssk sorgulama işlemidir. Bu işlem tc no ile yapılan kolay bilgi sorgulama işlemidir.

Sosyal güvenlik kurumu, çalışanların çalıştıkları kurum türüne göre herkese bir kod vermektedir. 4a olarak bilinen ise özel sektörde çalışan işçiler ile bir kısım devlet memurlarını kapsayan kısımdır. 4a hizmet dökümü adı verilen ssk sorgulama 4a uygulaması kullanılarak sigortalılık detaylarına ulaşılır. 4a ssk sorgulama yapmak için ise esgk-esgm girişi yapılmalıdır. Bu da tc no ile yapılan kısa bir işlemdir. Ssk sorgulama 4a yapmak için esgmye girdikten sonra tc kimlik no ve diğer bilgiler girilip sorgula butonuna tıklanılır. Daha sonra açılan sayfanın read about video poker rules üst kısmında bilinen hizmet bilgisi kısmından ssk sorgulama 4a hizmet dökümü bilgisi sayfasına ulaşılır.

ssk sorgulama 4a

ssk sorgulama 4a

Ssk sorgulama 4a sayfasına girdiğinizde aylık olarak ödenen bütün prim detaylarına ulaşılır. Burada işe girdiğiniz ve çıktığınız tarihler ve sigorta priminin kaç paradan ödendiğini de görme fırsatı sunuyor. Bu işlem için sağda solda telefon numaraları dolaşıp duruyor. Bu ssk sorgulaması için para verilmesine gerek yoktur. Basit bir şekilde yapılmaktadır bu sebeple dikkatli olmanız önerilir.