Bağkur, SSK ve Sosyal Güvenlik Kurumu SGK borç ödeme sorgulama işlemini internetten şifresiz olarak yapabilirsiniz. Sgk borç sorgulama yapmak için sgk ssk sicil numarasını ve borç tahsilat türünü seçmeniz gerekiyor. Webten ssk sgk borç sorgulama sistemi üzerinden tahsilat bağlantını kullanarak ssk sgk bağkur borç ödemesini yapabilirsiniz. Tamamen güvenli olan bu sistem sayesinde sosyal güvenlik kurumu ve sosyal sigortalar kurumu ssk döneminden olan prim ve benzeri borçlarınızı ödeyebilir ve ne kadar ssk sgk bağkur prim borcum var sorusuna yanıt alabilirsiniz.

SSK SGK BAĞKUR Borç Sorgulama

SSK SGK BAĞKUR Borç Sorgulama

İnternet sayesinde yapılan işlemlerin hızı anlık olarak gerçekleştiriliyor. Daha önceleri gerek ssk sgk kuyruklarında gerekse de bankalarda ssk sgk prim borcu ödemek için beklemeler artık son buldu. Sosyal Güvenlik Kurumu bünyesinde yer alan güvenli ssk sgk bağkur borç ödeme sistemi sayesinde sigorta borcu sorgulama yapıp sigorta borcunuzu öğrendikten sonra tahsilat menüsünü kullanarak ssk sgk bağkur sigorta prim borç ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

SGK web tahsilat online işlemlerinden yapılacak bu işlem için sayfaya girdiğinizde sorgu türünü seçmelisiniz. Sgk borç sorgulama türleri şunlardır;

  • 4A İşveren Ödemeleri
  • 4B Sigortalı Ödemeleri
  • Diğer Ödemeler

İşverenler ve bağkurlular borç sorgulama türünü seçtikten sonra bir alt satırda yer alan ödemesini yapmak istedikleri tahsilat türünü seçerler ve ssk sgk bağkur sigorta sicil numarasını girerek ssk sgk borç sorgulama işlemini gerçekleştirmiş olurlar.

Ssk sgk borç sorgulama yaptıktan sonra ilgili yönlendirmeleri kullanarak sgk ssk prim borcu ödemesini gerçekleştirebilirsiniz.