İlk yazımız ilk heyecanımız olarak ssk gün dökümü sorgulama konularına başlıyoruz. Sizinle birlikte tc no ile şifresiz ssk gün dökümü nasıl alınır göreceğiz.

Öncelikle SSK gün dökümüne hoşgeldiniz. Bu ilk yazımızda ssk gün dökümünün nasıl alınır sorusuna yanıt vereceğiz. Ve ssk dökümünde yer alan konuların ne anlamlara geldiğini açıklayacağız.

SSK Gün Dökümü

SSK Gün Dökümü

Bildiğiniz gibi çalışıyorsanız sigortanız da ödeniyordur. Eğer sigortanız ödenmiyorsa bu konuyu sosyal güvenlik kurumu müdürlüklerine bizzat başvurarak çözüme kavuşturabilirsiniz. Sigortalı çalışmak sizin yasal ve zorunlu olan hakkınızdır unutmayın. Sigorta primi ödenen işçiler ssk gün dökümü alarak ne kadar süredir sigortalı olduklarını, işe ilk giriş tarihlerini varsa işten çıkış tarihlerini, sigortalılığa yansıyan maaş tutarlarını ve daha birçok sigorta bilgilerine ulaşabilirler.

Bu yazımda, edevlet şifresine ihtiyaç duymadan tc kimlik no ile ssk gün dökümü nasıl alınır onu anlatıp birlikte uygulamaya çalışacağım.

Öncelikle ssk gün sorgulama bağlantısını paylaştım, oraya giriyoruz. Bu girdiğimiz sayfa sosyal güvenlik kurumunun vatandaş hizmeti daha kolay alsın diye hazırladığı güvenli bir sayfadır ve doğrusunu söylemek gerekirse, geçmiş yıllardaki tasarıma fark atmış ve kolay kullanım sağlamıştır.

Buraya girince, tc kimlik no, kütükteki il, kimlikte yer alan cilt no (kimliğin arka sayfasında) ve doğum yılımızı girmemizi istiyor. Eksiksiz bir şekilde bu bilgileri giriyoruz. Daha sonra bizim gerçek biri olup olmadığımızı test eden güvenlik kodunu da kutucuğa giriyoruz ve sorgula düğmesine basıyoruz.

Sorgula dedikten sonra karşımıza sade bir sayfa çıkıyor. Bu sayfaya iyi bakarsanız hizmet bilgisi yazılı alanı görebilirsiniz. Oraya giriyoruz. Girdiğimizde bütün sigorta sorgulamalarında kullanacak olduğumuz bilgiler karşımıza çıkmış oluyor. Ssk gün dökümünü sorguladık. Peki bunu nasıl kağıda dökeriz. Buda oldukça basit. Sayfayı yazdır seçeneğini kullanarak sayfanın çıktısını alabilir ve dilediğimiz gibi inceleyebiliriz.

Daha sonraki yazılarımda ssk sorgulama türleri ve detaylarını sizlerle paylaşacağım.

SSK Gün Dökümü