Emekli olacağı tarihin hesaplamasını yaptıktan sonra emekli dilekçesiyle SGK’ya başvuranlar, tc no kullanarak ssk emeklilik başvurusu sorgulaması yapabilirler.

Öncelikle hayırlı uğurlu olsun. Son yıllarda sürekli beklemiş olduğun gün geldi ve emeklilik başvurusunu dilekçeyle birlikte Sosyal Güvenlik Kurumu’na sundun. Belki devlet memurusun, belki esnaf, belki de ssk’lı bir çalışan, hiç fark etmez. Nihayet beklenen gün geldi ya, yılların yorgunluğu bir nebze de olsa hafifleyecektir inşallah. Ümidimiz, ssk priminizin yüksek ödenip, yüksek bir maaşa bağlanmanız.

Ssk emeklilik başvurusu yapıldıktan sonra kimilerinin işlemi 15 günde tamamlanmakta, kimilerininki ise 2-3 ay sürebilmektedir. Bu aslında tatlı bir bekleyiştir aynı zamanda. Maaş bağlanmaya başlar ve 2 ay sonra bağlansa da toplu olarak paranızı alırsınız. Bu yönden sıkıntı yok.

Emekli olmak için gereken şartları taşıyıp başvurunuzu SGK’nın yetkili birimine yaptı(rdı)ğınızda artık geriye tek bir işlem kalır. O işlemde emeklilik başvurusu takip işlemidir. SSK’dan emekli olup da başvuru sorgulamak ise oldukça kolaydır. Tc kimlik no ile emeklilik başvurusu sorgulama nasıl yapılır bir göz atalım.

Emeklilik Başvurusu Takip Sorgulama

SSK Emeklilik Başvurusu Sorgulama

SSK Emeklilik Başvurusu Sorgulama

Bu yazımda sizlere istanbul sgk’nın gerekli bağlantısını paylaşacağım. Oraya girdiğinizde sizden tc kimlik no ve cep telefonu numaranızı isteyen bir form olacak. Bu forma, emeklilik başvurusu yaptığınız esnada bildirdiğiniz cep nosunu ve tc noyu girmeniz gereklidir. Bu bilgileri yanlış yazmanız halinde istenilen kayıt bulunamadı şeklinde bir uyarıyla karşılaşırsınız. Tc ve cep numaralarını girip sorgula’ya tıklamanızla birlikte emeklilik başvuru takip sonuçları ekranda görülecektir.

SSK Emeklilik Başvurusu Sorgulama