SSK dökümanı, çalışıp da sigortası ödenen herkesin alabileceği hizmet bilgilerinin döküm halinde yer aldığı, prim sayısı ve daha bir çok ssk bilgisini içeren hizmet dökümanıdır.

Ssk dökümanı alan kişi sigortaya başladığı günden itibaren gerçekleşen tüm gelişmeleri kesin olarak öğrenebilir. SSK sigortasının ilk başlangıcı, ödenen prim sayısı, prime dahil olan brüt maaş miktarı gibi çalışanın SSK’ya bildirilen tüm çalışma bilgileri yer almaktadır. Ssk dökümanı sorgulamak için 3 yöntem vardır. Bunlardan ilki akılllı telefona yüklenen ssk hizmet dökümü uygulaması ile sorgulamadır. Bu sorgulamada bilgiler yüzeysel olarak verilmektedir.

SSK Dokümanı

SSK Dokümanı

İkinci yöntem internetten ssk dökümanı almaktır. Online olarak ssk dökümanı alındığında bütün sigortalılık ayrıntılarına ulaşabilmek mümkündür. Aynı zamanda ssk dökümanının haricinde, rapor parası, emekli maaşı sorgulama gibi konularda bilgiler de bu alandan alınmaktadır. Bu sistemde essk sayfasına girilir ve tc no istenilen alana yazılır. Sonrasında sorgula denilerek hizmet bilgisi alanından ssk dökümanına ulaşılır. Ssk dökümanında aradığını bütün bilgileri bulabilirsiniz.

Üçüncü ve son yöntem ise e devlet ile ssk dökümanı almaktır. Bu sorgulamayı yapmak için e devlet şifresine ihtiyaç duyulmaktadır. Devletin internetteki kapısından girdikten sonra tc no ve e devlet şifresi girilip hizmet listesi alanından sigorta seçilir. Buraya girdiğinizde otomatikman ssk dökümanı önünüze gelir.

Ssk dökümanı sorgulama yapıp da aklınıza takılan konu olursa bize yazabilirsiniz.

SSK Dokümanı