Prim sayısını öğrenmek için şifresiz ssk gün sorgulama ile hizmet dökümü şeklinde sigortalı çalıştığınız günlerin listesini alabilirsiniz. Şifresiz ssk gün sorgulama yapmak için vatandaşlık numarası ve bilgileri yeterli olacaktır. Sigortalı çalışan ya da sigorta girişi olan her vatandaş bu işlemi ücretsiz olarak yapabilir.

Şifresiz ssk gün sorgulama hizmetleri sosyal güvenlik kurumu ile internet üzerinden esgm ara birimiyle yapılan sigorta bilgilerini öğrenmek için verilen online hizmettir. SSK ve SGK 4A – 4C statüsüne sahip olan çalışanlar e-ssk yenilenen adıyla e-sgk sayfalarını kullanarak şifresiz ssk gün sorgulama yapabilirler. Bu sayede ödenen toplam ssk primi ve diğer hizmet dokümanlarına ulaşabilir.

Şifresiz ssk gün sorgulama için esgm’ye girdikten sonra istenen tc no bilgileri ekrandaki alana yazılır. Bu bilgiler tc kimlik no, aile cilt no, doğum tarihi gibi kişisel bilgileri içermektedir. Bunlar girildikten sonra aşağıdaki sorgula ikonuna tıklayıp özel ssk sorgulama paneline ulaşılır. Üst alanda yer alan hizmet bilgisi kısmından bağlı bulunduğunuz sigorta türü seçildiğinde şifresiz ssk gün sorgulama tamamlanmış olur ve ssk sorgulama sonuçlarını yine ssk hizmet dökümü biçiminde alırsınız.