Artık SGK hizmet dökümü şifresiz olarak da alınabiliyor! SKK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı ile olan tüm sorunlarınızı internetten SGK’nın kurum sitesine girerek ulaşabilirsiniz. Üstelik bu hizmetten şifresiz olarak yararlanabilirsiniz. Bundan kısa bir süre öncesine kadar SGK İl Müdürlükleri’ne giderek ya da şifre ile girilebilen E-Devlet internet sitesini kullanarak alabildiğiniz hizmet dökümlerinizi şimdilerde kolaylıkla alabiliyorsunuz.

Şifresiz SGK Hizmet Dökümü

Şifresiz SGK Hizmet Dökümü

Buna göre artık sgk hizmet dökümünü almak için herhangi bir devlet kapısına müracaat etmeyecek ya da PTT’lere gidip E- Devlet şifresi ile uğraşmayacaksınız. Kurumun sorgulama sistemini kullanarak internete girecek ve sistem formunda sizlere sorulacak kişisel bilgilerinizi doğru bir şekilde girdikten sonra hizmet dökümlerinize erişebileceksiniz.

Kişisel kimlik bilgilerinizden T.C kimlik numaranızı, nüfusa kayıtlı olduğunuz ili, cilt numaranızı ve doğum yılınızı istenen alanlara doğru olarak yazmanız son derece önemli. Ekranda görünen harf ve sayılardan oluşan doğrulama kodunu da istenen alana girip sorgulamanızı yapabilirsiniz. Bu sorgulamayla birlikte istediğiniz alanda 4a, 4b ve 4c SGK hizmet dökümü şifresiz olarak karşınıza gelecektir. Herhangi bir internet kafeden de bu bilgilerinize şifresiz ulaşabilir, dilerseniz yazılı olarak çıktısını da alabilirsiniz.

Sgk hizmet dökümü sorgulaması sayesinde, prim sayısının toplamıyla emeklilik hesaplaması da yapabilirsiniz. Aynı zamanda sigorta başlangıç tarihi, sgk işe giriş tarihi gibi ayrıntılı bilgileri öğrenebilirsiniz.

Şifresiz SGK