Aktif olaral sgk sorgulama uygulamaları kullanımı Türkiye’de sigorta primleri ile yapılan sgk ve ssk hizmet dökümü alımları konusunda en çok kullanılan sgk sorgulama uygulamalarıdır. Sgk sorgulama yapmak isteyen her vatandaş bu uygulamalar ile birlikte sigortadaki döküm bilgilerine ulaşır ve aradığını bulur.
Sgk sorgulama uygulamaları sayesinde devlet vatandaşın evine hatta cep telefonlarına kadar hizmet vermektedir. Eskiden kalan sgk müdürlüklerine gidip saatlerce beklemek ve yarım yamalak bilgi almak yerine artık interneti kullanım dakikalar içinde tüm sgk sorulamalarını yapma imkanımız var. Peki sgk sorgulama uygulamaları nelerdir ve sigorta sorgulama nasıl yapılır?

Ssk sorgulama zamanında kısıtlı bilgiler sunulan internetten sorgulama da artık neredeyse tüm işlemler hakkında sorgulama yapmak mümkün. Bunların başında tc no ile sgk sorgulama geliyor. Tc ile sgk sorgulama, sosyal güvenlik kurumunun kendi bünyesinde sunduğu internet tabanlı şifresiz sorgulama sistemidir. Bu sisteme esgm ile ulaşılır ve ulaşılmak istenen kişi bilgileri için tc kimlik numarası girilerek sorgulama yapılır.

Tc no ile sgk sorgulama alt işlemleri

11 haneli vatandaşlık numarasıyla sisteme giren kişi şu konular hakkında sorgulama sonuçları alabilir;

 • SGK Sorgulama Uygulamaları

  SGK Sorgulama Uygulamaları

  Ssk sorgulama

 • Sgk sorgulama
 • Ssk hizmet dökümü
 • Sgk hizmet dökümü
 • 4a hizmet dökümü
 • 4c hizmet dökümü
 • Rapor parası sorgulama
 • İşe giriş tarihini öğrenme.

Bu işlemler şifresiz sgk sorgulama ile yapılmaktadır.

Bir diğer işlem türü ise e devlet ile sgk sorgulama uygulamasıdır. Bu sistemde ise yukarıdakilere ek olarak;

 1. 4b hizmet dökümü
 2. Bağkur sorgulama
 3. Bağkur prim sorgulama
 4. Tarım sigortası sorgulama.

İşlemleri yapılmaktadır. Unutulmaması gereken ise e devlet ile sgk sorgulama yapmak için postaneden şifre almak gerekir.

Son sgk sorgulama uygulaması da mobil sorgulamadır. Android ve Ios işletim sistemine sahip cep telefonu ve tabletten yapılan sorgulama türüdür. Bunun için de android ya da ios markette bulunan sgk hizmet sorgulama uygulaması indirilmelidir. Bu sistemde özet sgk sorgulama sonuçları yer almaktadır.