Şifresiz SGK hizmet dökümü sorgulama, kurum tarafından vatandaşların sigorta prim bilgileri öğrenmek için sundukları esgm sisteminde yer alan hizmet bilgisinde yazılı olan prim sayısını listeleyen dökümdür. Sgk hizmet dökümü sorgulama şifresiz olarak tc kimlik numarası ile e-sgm ile alınmaktadır.

SGK ile ilgili birçok işlem yapmadan önce SGK Hizmet Dökümü Şifresiz sorgulama yapmamız gerekmektedir. Çünkü birçok hesaplama v sorgulamada Hizmet Dökümündeki bilgilerden faydalanılır. Örneğin emeklilik sorgulama yapılırken buradaki bilgilerden faydalanırız. Prim sorgulama yaparken yine Hizmet Dökümünden faydalanırız.

TC Kimlik no ile SGK Hizmet Dökümü Şifresiz sorgulama ‘sı yapmak için önce SGK ’nın sitesine girip oradan esgm bağlantısına giriyoruz. Burada karşımıza çıkan formda T.C kimlik no, nüfusu kayıtlı olunan il, cilt no, doğum yılı girildikten sonra güvenlik kodu bölümünde ki resimde yazan karakterleri(harf,rakam) güvenlik kodu kutusuna doğru bir şekilde girip sorgula düğmesine tıkladığımız zaman sisteme giriş yapmış oluruz.

Giriş sayfasındaki formda istenen tüm bilgiler nüfus cüzdanınızda mevcuttur.

Giriş yapıldıktan sonra karşımıza çıkan ekranın sağ tarafındaki menüde “Hizmet Bilgisi 4A”ya tıkladığımızda SGK Hizmet Dökümü Şifresiz Sorgulama işlemi tamamlanmış olur.Yeni açılan sayfa SSK Hizmet Dökümü bilgilerini içermektedir.

Eğer geçmişte Bağ-Kur’a bağlıysanız ve bağkur hizmet dökümü almak istiyorsanız 4B hizmet Dökümü seçeneğine tıklayın.

Eğer Emekli Sandığı’na bağlıysanız 4C Hizmet Dökümü seçeneğine tıklayın.

SGK Hizmet Dökümü Şifresiz sorgulama bu şekilde yapılmaktadır.