SGK borcu yoktur belgesi yazısını almak için İl Sosyal Güvenlik Kurumlarından alınabileceği gibi internet ortamından da yararlanıp temin edilebilmektedir. Özellikle işyerlerinin açılan ihalelere girebilmeleri için bu belgeyi ihaleyi açan kurumlara ibraz etmeleri gerekmektedir. İşyerlerinin SGK borcu yoktur belgesi alabilmesi için de Sosyal Güvenlik Kurumlarına herhangi bir prim borcu olmaması gerekir.

Bu belgenin online olarak internetten alınabilmesi için SGK İl Müdürlükleri’ne müracaat edlip kullanıcı adı, kullanıcı şifresi ve sistem şifresi alınarak bu bilgiler vasıtası ile SGK’nın internet sitesine giriş yapabilmeleri icap eder. Sisteme giriş yapıldıktan sonra işyerlerinin herhangi bir borcu yoksa SGK borcu yoktur belgesi kolaylıkla alınabilir.

SGK Borcu Yoktur Belgesi

SGK Borcu Yoktur Belgesi

Sgk borcu yoktur dilekçesi örneği işlemler online olduğu için pek gerekmemektedir. Ssk borcu yoktur dilekçesi örneği, sgk e borcu yoktur dilekçe örneği, sgk borcu yoktur yazısı, e borcu yoktur başvuru formu, sgk borcu yoktur yazısı dilekçe, sgk borcu yoktur dilekçe örneği, sgk borcu yoktur dilekçesi 2014.

Artık işletmecilerin ‘’SGK borcu yoktur belgesi’’ temin edebilmeleri için mutlaka kuruma gitmeleri gerekmiyor. SGK kurumu tarafından her işletmeye özel olarak verilen kullanıcı adı, kullanıcı şifresi ve sistem şifresi kullanılarak elektronik ortamda SGK borcu yoktur belgesi rahatlıkla alınabiliyor. İnternet ortamından online olarak edinilebilen söz konusu belge üzerinde barkot numaraları bulunuyor. Bu barkot numaralarıyla sistemde de bu belgenin kontrolü de yapılabilmektedir.