Günümüz iş hayatı ne zaman emekli olurum döngüsünde sürüyor. SSK, sgk ya da Bağkur Emeklilik sorgulama ile hesaplama işlemleri ise emeklilik yaşı gelenlerin en sık yaptığı eylem.
Çalışmaya başlayan kişilerde ilk başlarda emeklilik bir hayaldir. Yıllar geçtikçe ve sgk,ssk emekli olmak için gerekli olan sigorta primi toplandıkça bu hayal yerini emeklilik hesaplamalarına bırakır. Bunlar ssk ve sgk emeklilik yaşı hesaplama, emekli olmak için gereken sigorta prim sayısı hesaplama gibi ne zaman emekli olurum sorusunun yanıtının arandığı bir bakıma ssk emeklilik sorgulama hesaplarıdır.

Ne Zaman Emekli Olurum

Sgk, ssk ya da Bağkur Emeklilik sorgulama sistemini kullanarak ne zaman emekli olabilirim sorusuna yanıt alabilirsiniz. Bunun için öncelikle yapmanız gereken ise sgk/bağkur/ssk işe giriş tarihini öğrenme ile yani ssk sorgulama yapmak gerekir. SSK Hizmet Dökümü aldığınızda ilk işe giriş tarihi ve sorgulama yaparken gerekli olabilecek ssk prim sayısı, 3600 prim gününün dolduğu tarih gibi detaylı bilgileri de öğrenmiş olacaksınız.
Ne zaman emekli olurum hesaplama uygulamasına girmek için yazının sonundaki bağlantıya girmeniz ve sizden istenen yukaridaki bilgileri yazmanız gerekmektedir.
Yukarıdaki emeklilik sorgulama da kullanılacak bilgilere ek olarak eğer varsa askerlik borçlanması miktarını, yurt dışı sigorta sayısını da eklemeniz gerekmektedir. Bununla birlikte sgk emeklilik sorgulama yaparken 3.600 prim gününü doldurduğunuz tarihi yazarak ne zaman emekli olacağım sorusunun yanıtını daha net alabilirsiniz.
Ne zaman emekli olurum hesaplama