Bugünkü konumuz sgk hizmet bilgisi sorgulama konularından memur hizmet dökümü nasıl alınır ? sorusuna cevap vermek. Sgk sorgulama yapmak isteyen devlet memuru, sigorta prim cetveline ulaşmak için hangi yolları izlemelidir hep birlikte görelim.

657 Numaralı kanun dahilinde ki memurlar birçok devlet kurumunda çalışmaktadır.Peki devlet memuru hizmet dökümü nasıl görüntüleyebilir bir bakalım…

Memur Hizmet Dökümü almak için 2 yol vardır. Biri daha çok kullanılan şifresiz Memur Hizmet Dökümü Sorgulama , diğer yöntem de E-Devlet ile Memur Hizmet Dökümü sorgulama işlemleridir.

Memur Hizmet Dökümü

Memur Hizmet Dökümü

1. Yöntem
Memur Hizmet Dökümü almak için SGK ‘nın sitesinden E-SGM bağlantısına tıklıyoruz. E-SGM bağlantısında karşımıza bir giriş formu çıkacak. Bu formda sizden istenen T.C Kimlik numarası, nüfusa kayıtlı olunan il, cilt numarası bilgilerinin girilmesi gerekmektedir. En son güvenlik kodu kısımında resimdeki karakterleri ilgili kısıma yazarak sorgulayabilirsiniz. Bu bilgilerin tümü nüfus cüzdanınızda bulunmaktadır.

Açılan yeni sayfanın yan tarafında bulunan menüde 4C Hizmet Dökümü bağlantısına tıklayarak Memur Hizmet Dökümü sorgulaması yapmış olursunuz.

2.Yöntem

                E-Devlet ile Memur Hizmet Dökümü sorgulaması yapmak için önce Turkiye.gov.tr adresine bağlanıyoruz. Sayfanın en üstünde bulunan E-Hizmetler bağlantısına tıklıyoruz. Açılan yeni sayfada karşımıza bir çok kurum için yapılabilecek farklı sorgulama seçenekleri listelenmiş halde çıkıyor. Bu sayfa da SGK ile ilgili kısmı bulduğunuz da 4C Hizmet Dökümü bağlantısına tıklıyoruz. Karşımıza giriş ekranı gelecektir. Giriş ekranına T.C. kimlik numarası ve E-Devlet şifresini yaparak giriş yaptığınızda e-Devlet ile Memur Hizmet Dökümü sorgulama işlemi tamamlanmış olur.