Emeklilik yaşı hesaplama sistemi ile ssk 4a, bağkur 4b, devlet memuru 4c emeklilik hesaplama ve emeklilik yaşı hesaplama tablosunu kullanarak emekli olacağınız yaşı öğrenebilirsiniz. Ay, gün ve yıl bilgilerine kadar ne zaman emekli olabilirim sorusunun yanıtını alabilirsiniz. Emeklilik için gereken şartlar ve daha detaylı emeklilik işlemlerini öğrenebilirsiniz.

Emekli Olmak İçin Gereken Şartlar

Emeklilik için 3 şartın yerine getirilmesi gerekiyor

Bütün çalışan kesim yani ssk 4a işçi, sgk 4c memur ve kendi hesabına çalışan 4b bağkurlu tüm vatandaşların emeklilik hakkına kavuşabilmeleri için temelde bulunan üç şartın yerine getirilmesi gerekiyor.

Kadın Erkek Emeklilik Yaşı Tablosu

Kadın Erkek Emeklilik Yaşı Tablosu

Bu emeklilik için gereken temel şartlardan ilki belirli bir süre sigortalı olma, sigortalı olarak çalışma ya da sigorta primlerinin ödenmesi koşulu. Sigortalı geçirilen sürenin yanında belirli bir yaşın da tamamlanması gerekiyor. Emeklilikte üçüncü koşul ise sgk ssk prim ödeme gün sayısı. Bu belirtilen 3 koşul oluştuğunda emekli olmak için şartlar yerine getirilmiş oluyor ve doğal olarak da emekli olmaya hak kazanılmış oluyor.

4B Bağkur Emeklilik Yaşı Hesaplama Tablosu

4B Bağkur Emeklilik Yaşı Hesaplama Tablosu

Ne zaman emekli olurum, emekli oldum mu, emekli olacağım tarihi öğrenebilir miyim gibi soruların cevaplarını bulmak için bazı sistemler bulunmaktadır. Dolayısıyla ne zaman emekli olunacağının bilinmesinde iki tarih çok önemli: Doğum tarihi ve ilk kez sigortalı olunan tarih sgk ssk giriş tarihi. Ayrıca prim ödeme gün sayısının da bilinmesi gerekli. Ssk prim sayısını öğrenmek için ssk sorgulama yapabilirsiniz. Emeklilikte belirli bir yaşın tamamlanması şartı doğum tarihine göre şekillendiği için doğum tarihini özellikle gün, ay ve yıl olarak emeklilik hesabında kullanmamız gerekiyor.

4C Memur Emeklilik Yaşı Hesaplama Tablosu

4C Memur Emeklilik Yaşı Hesaplama Tablosu

SGK SSK ilk kez işe giriş tarihi yani ilk sigortalı olunan tarih sigortalı süreyi ve hangi şartlara tabi olunduğunu belirlemesi açısından oldukça önemli. SGK SSK prim ödeme gün sayısı ise emekli maaşını belirleyen çok önemli bir noktadır. Bu 3 tarih emeklilikte çok şeyi belirliyor.

Aşağıda kadın emeklilik yaşı tablosu, erkek emeklilik yaş tablosu, bağkur emeklilik yaşı hesaplama tablosu ve 4c devlet memuru emeklilik yaşı hesaplama tablosu yer almaktadır.